punktLegalne zdjęcia ze strony Pixabay.com

Internauci i graficy, którzy chcą korzystać z naszego serwisu muszą zadbać o to, by tworzyć fotokatury z legalnych zdjęć. Aby tak się stało, należy mieć zezwolenie na użytkowanie takiego zdjęcia, ba, trzeba mieć pozwolenie na to, by móc to zdjęcie w dowolny sposób zmodyfikować. Zgodnie z prawem, takie zdjęcie jest oznaczone symbolem CC0 czyli jest pozbawione praw autorskich Creative Commons. Serwisem, który zawiera takie zdjęcia jest chociażby pixabay.com.

Przykładowe legalne zdjęcia:

Legalne zdjęcia: ile ich tam jest?

Obecnie można znaleźć ponad 2 miliony legalnych zdjęć do dowolnego wykorzystania. To dużo, zwłaszcza dla grafika, który umie łączyć kilka zdjęć w jedno.

Naszym zdaniem:

Zespół fotokatury.pl gorąco poleca ten serwis. Zwłaszcza, że można te zdjęcia wykorzystywać nawet do celów komercyjnych, bez konieczności rejestracji. Dobrze byłoby jednak od czasu do czasu podziękować autorowi zdjęcia. Jakby nie patrzeć, dzięki takim darmowym zdjęciom, nam, grafikom, jest zdecydowanie łatwiej i daje nam to kolejne inspiracje do tworzenia jeszcze ciekawszych fotokatur.

Adres do serwisu legalnych zdjęć:

pixabay.com – Legalne zdjęcia, darmowe zdjęcia